Wesprzyj działalność Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszki


Kościół Świętego Stanisława kostki w Warszawie, w którym przez ostatnie lata posługiwał ksiądz Jerzy Popiełuszko jest miejscem wyjątkowym. To tu ksiądz Jerzy spowiadał, odprawiał msze święte, udzielał chrztów. Tu też zaczęła się jego przygoda z Solidarnością. Tu, na plebanii spotykali się jego znajomi, przyjaciele, studenci, robotnicy, artyści. Tu rodził się podziemny uniwersytet dla robotników i tu ksiądz Jerzy odprawiał Msze za Ojczyznę, które przyciągały dziesiątki tysięcy ludzi z całej Polski. Tu w końcu znajduje się jego grób, do którego po męczeńskiej śmierci przybyły już ponad 22 miliony osób, w hierarchowie, politycy i ludzie kultury z kilkudziesięciu krajów świata. Z tych wszystkich powodów, kościół Świętego Stanisława Kostki jest dziś Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.

W pokoju, w którym mieszkał ksiądz Jerzy Popiełuszko mieści się dziś Ośrodek Dokumentacji jego Życia i Kultu, posiada najbogatsze w Polsce zbiory. dzięki działalności ośrodka powstało wiele książek, prac naukowych oraz filmów, w tym film Rafała Wieczyńskiego “Popiełuszko – Wolność jest w nas”.

W podziemiach kościoła znajduje się Muzeum, które gromadzi najważniejsze eksponaty dotyczące księdza Jerzego, w tym te, związane z jego męczeńską śmiercią. Od 2004 roku Muzeum odwiedziło ponad milion osób.

Zarówno Muzeum jak i Ośrodek Dokumentacji zostały stworzone przez bliskich i przyjaciół księdza Jerzego, którzy znając jego, jego życie i misję postanowili zadbać o jego pamięć i kontynuację dzieła. Instytucje te od samego początku działają społecznie i nie posiadają stałych dofinansowań, zaś ich codzienne funkcjonowanie jest kosztowne.

Zwracamy się więc do Państwa o wsparcie Muzeum i Ośrodka Dokumentacji księdza Jerzego Popiełuszki. Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy. W intencji darczyńców modlimy się zawsze w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Można to zrobić poprzez:

Bezpośrednią wpłatę na konto

Numer konta: 77 1240 2063 1111 0010 7208 8422

Skorzystanie z formularza wpłaty:

PLN
.00